Demonstration event about organic management, Slovakia

Event date: 29 September 2023

Join us for a demonstration event hosted by Biomila SK, s.r.o. on 29 September 2023 from 09:00 to 21:00 at OC Mirage, Žilina. You will have the chance to discuss all things organic with Ing. Janovíček, and see the results of the ECOBREED project, which aims to improve the performance and quality of organic crops. […]

Join us for a demonstration event hosted by Biomila SK, s.r.o. on 29 September 2023 from 09:00 to 21:00 at OC Mirage, Žilina. You will have the chance to discuss all things organic with Ing. Janovíček, and see the results of the ECOBREED project, which aims to improve the performance and quality of organic crops. Don’t miss this opportunity to discover the latest innovations and best practices in organic farming. For more details about the program and venue, please visit the link below.

Pridajte sa k nám na demonštračné podujatie organizované spoločnosťou Biomila SK, s.r.o. dňa 29.9.2023 od 09:00 do 21:00 v OC Mirage, Žilina. Budete mať možnosť diskutovať s Ing. Janovíčkom a vidieť výsledky projektu ECOBREED, ktorého cieľom je zvýšiť efektívnosť a kvalitu ekologicky pestovaných plodín. Nepremeškajte túto príležitosť objaviť najnovšie inovácie a osvedčené postupy v ekologickom poľnohospodárstve. Viac informácií o programe a mieste konania nájdete na nižšie uvedenom odkaze.